OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 9 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Hunter Field Target

Hunter Field Target (HFT) - konkurencja, której zasady opracowano trochę później niż FT. Głównym zamysłem HFT jest wprowadzenie zasad bardziej zbliżonych do tych, które spotyka się podczas polowań. Dlatego jedną z głównych różnic względem konkurencji FT, jest możliwość przyjęcia przez zawodnika dowolnej postawy strzeleckiej, z wyjątkiem postawy "siedzącej" (zazwyczaj określanej mianem "dowolnej" w FT) oraz możliwość skorzystania z wszelkich udogodnień terenowych, jakie znajdą się w zasięgu wyznaczonego stanowiska.


<<< ZOBACZ: nocne Hunter Field Target >>>


Tak jak w FT, zawodnik nie może używać dodatkowych urządzeń do określania odległości. Nie może też używać do tego celu regulacji nastaw celownika optycznego. Zmiana jakichkolwiek jego nastaw w trakcie zawodów jest niedozwolona, ale przed oddaniem pierwszego strzału można dokonać korekty ustawień celownika, które będą musiały pozostać już niezmienione przez całe zawody. Dlatego w HFT stosuje się celowniki o stosunkowo niskiej krotności powiększenia - zwykle 8-10 razy. Celami, podobnie jak w FT, są metalowe figurki, ale ze strefami trafienia od 15 do 40 mm.

Trafienie celu przy takim ograniczeniu możliwości technicznych sprzętu jest dużo trudniejsze, dlatego cele ustawia się na skróconym dystansie - od 7 do 42 metrów.

Ponadto obowiązuje inny system punktowania. Za trafienie celu skutkujące jego przewróceniem zawodnik otrzymuje 2 punkty, za trafienie w sylwetkę, ale bez jej przewrócenia 1 punkt, a całkowite chybienie celu to 0 punktów. Podobnie jak w FT, zawodnik może oddać tylko jeden strzał do celu.

W HFT obowiązują ograniczenia czasowe (2 minuty na stanowisku z jednym celem), ale standardowo czas nie jest mierzony, choć sędzia może go sprawdzić w określonym regulaminem przypadku.

Strefa trafienia w figurce HFT - zawodnik otrzymuje 1 punkt za trafienie w "blachę", 2 punkty za "położenie" figurki, a 0 punktów za całkowite chybienie.

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92