OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

[RELACJA] VI Kaszubski Puchar FT/HFT/Silhouette 2014

W ostatni weekend (10-11.05) odbyła się druga i trzecia eliminacja tegorocznego Pucharu PFTA. Podobnie, jak w ubiegłym roku, organizatorzy, czyli grupy SG3M oraz Wikingowie zaprosili zawodników z całego kraju do Adventure Parku w Kolibkach (dzielnica Gdyni).

Początkowo nic nie zapowiadało, aby rywalizacja miała się toczyć przy sprzyjających warunkach pogodowych, ale na szczęście deszcz straszył głównie nocami, choć szczególnie niedzielny poranek nie wróżył zbyt dobrze na resztę dnia. Na szczęście pogoda wytrzymała, a deszcz nie uprzykrzał rywalizacji na torze.

„Zero Range” ze względu na brak miejsca, było bardzo wąskie, ale czas, który został przeznaczony na sprawdzenie ustawień karabinków był bardzo długi. Zawody rozpoczęły się punktualnie. Organizatorzy zwyczajowo rozstawili dwa tory. Za jeden odpowiedzialna była grupa z Trójmiasta (żółty), a za drugi ze Szczecina (czerwony). Oba tory były bardzo zwarte, ale szczególnie pierwszego dnia dało się słyszeć narzekania od zawodników strzelających konkurencję Field Target na konieczność zajmowania niewygodnych pozycji (tor żółty), co w wielu przypadkach znacząco utrudniało złożenie się do strzału (nawet zawodnikom strzelającym HFT zdarzało się osunąć na stanowisku).

Tory były zlokalizowane w gęstym lesie oraz na łące, gdzie dużo do powiedzenia miał też wiatr, który potrafił przeszkodzić w oddaniu celnego strzału. Warto odnotować, że sam park strzelecki w przypadku obu torów był bardzo dobrze przygotowany, bowiem gwizdki podczas obu dni zmagań można policzyć na palcach u jednej ręki. W kilku wypadkach widoczność figurek była dość ograniczona, ale ogólne przygotowanie poszczególnych stanowisk było dość dobre, choć leworęczni zawodnicy miewali problemy z zajęciem miejsca na stanowisku, gdzie cel byłby dla nich dobrze widoczny.

Zawodnikom na obu torach standardowo najwięcej problemu sprawiały stanowiska z postawami wymuszonymi stojącymi niepodpartymi, chociaż na torze czerwonych w oczy rzuca się także stanowisko nr. 32, na którym organizatorzy pokusili się o postawienie HZ 30mm na 36,5m, z którym to celem poradziło sobie tylko 29% strzelców HFT1.

W trakcie weekendu odbyła się także pierwsza eliminacja w Pucharze nHFT oraz Pucharze Sylwetkowym. Niestety konkurencje Sylwetkowe zostały zlokalizowane w zupełnie innym miejscu, kilka kilometrów od terenu zawodów, co sprawiło, że wielu wcześniej zapisanych zawodników zrezygnowało z udziału w nich. Podczas nocnego HFT organizatorzy musieli anulować jedną z figurek, która była ustawiona blisko dystansu dozwolonego w konkurencji FT. Duże emocje wzbudziły także dogrywki potrzebne do wyłonienia zwycięzców w konkurencjach głównych, a które zostały zlokalizowane w miejscu, w którym strzelanie groziło postrzałem osób postronnych, co wymagało częstych przerw pomiędzy kolejnymi strzałami.

W konkurencji HFT1 najlepszy pierwszego dnia okazał się Roman Harasim, który jednym punktem pokonał Błażeja Łukjanowicza oraz dwoma aktualnego wicemistrza świata Witolda Bojanowskiego. Słaby dzień zaliczył aktualny mistrz kraju, Błażej Gąsior, który powetował sobie nieudaną sobotę zwycięstwem w niedzielę. Drugi wynik tego dnia strzeliło aż trzech zawodników. W dogrywce najlepszy okazał się Witold Bojanowski, który pokonał trzeciego tego dnia Romana Harasima oraz Tomasza Cielepaka, który nie zmieścił się już na podium.

W FT bezkonkurencyjny podczas obu dni zmagań okazał się zdobywca Pucharu Polski sprzed roku, Rafał Rozner. Pierwszego dnia wygrał jednym oczkiem z Dariuszem Drewingiem, a trzeci z dużą stratą do najlepszych był Artur Bocheński. Drugiego dnia popularny „Riti” pokonał dwoma punktami Dariusza Drewinga i Mirosława Winiarka. W dogrywce lepszy okazał się przedstawiciel gospodarzy, który znów zajął drugie miejsce.

W sprężynach rywali zdeklasował Emil Wójcik, który okazał się najlepszy w sobotę, a w niedzielę... zajął ostatnie miejsce! Drugi w sobotę był Marek Kowalik, który jednym punktem wyprzedził aktualnego wicemistrza kraju w HFT2, Tomasza Góreckiego. W niedzielę triumfował już Marek Kowalik, który okazał się lepszy o dwa punkty od Łukasza Millera i o trzy od Jarosława Młynarczyka, który w tym sezonie porzucił PCP na rzecz sprężyny.

W kategorii Juniorów starszych oba dni zakończyły się tak samo. Triumfował Szymon Bojanowski przed Weroniką Klimunt (każdego dnia dzielił ich tylko jeden punkt!), a najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Pawłowi Buckiemu. Wśród juniorów młodszych rywalizacja toczyła się tylko w niedzielę, gdzie Piotr Ilczuk okazał się lepszy od Luizy Ilczuk. Dodajmy, że w sobotę zwycięstwo w kategorii Juniorów starszych FT przypadło debiutantce, Agacie Zataj.

Najlepszą kobietą weekendu mogła zostać Aleksandra Wieloszyńska, ale w sobotę nie przeszła kontroli na chrono i została zdyskwalifikowana (w niedzielę nie miała już takich problemów). W takim wypadku zwycięstwo w sobotę przypadło w udziale Majce Łysiak. Najlepszym seniorem każdego dnia rywalizacji okazywał się Janusz Chojnicki, legenda polskiego strzelectwa terenowego.

W rywalizacji nHFT komplet zgarnął Tomasz Cielepak. W dogrywce o drugie miejsce udział wzięło aż trzech zawodników. Najlepszy okazał się Witold Bojanowski, który pokonał Błażeja Gąsiora i Jacka Jakimowicza. W Kolibkach zabrakło zwycięzcy w tej kategorii z ubiegłego sezonu, Grzegorza Grabowskiego, który tym samym stracił szansę na obronę tytułu.

W Sylwetkach bez niespodzianek. Dogrywkę o pierwsze miejsce w karabinie wygrał Dariusz Drewing, który pokonał swojego klubowego kolegę, Michała Gierszewskiego. Trzecie miejsce z punktem straty do wspomnianej dwójki zajął Jacek Jakimowcz. W pistolecie najlepszy okazał się Emil Wójcik, który dwoma punktami wyprzedził Błażeja Łukjanowicza i Artura Korpalskiego.

Wśród drużyn w sobotę triumfowali zawodnicy WIKING Vmax2.pl, którzy minimalnie pokonali BeskidTeam. Na trzecim miejscu z dużą stratą do prowadzącej dwójki znalazła się drużyna ŁGS „Orzeł”. Drugiego dnia zwycięstwo przypadło zawodnikom z BeskidTeamu, za których plecami znalazły się drużyny ŁGS „Orzeł” oraz WIKING Vmax2.pl. Tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej straciła drużyna KKST, która nie pojawiła się w Kolibkach nawet w minimalnym składzie.

Wyniki:
Sobota

FT:
1. Rafał Rozner (BeskidTeam) - 36
2. Dariusz Drewing (SG3M) - 35
3. Artur Bocheński (BeskidTeam) - 31

HFT1:
1. Roman Harasim - 78
2. Błażej Łukjanowicz (WIKING) - 77
3. Witold Bojanowski (ŁGS) - 76

HFT2:
1. Emil Wójcik - 69
2. Marek Kowalik - 65
3. Tomasz Górecki - 64

Junior starszy HFT:
1. Szymon Bojanowski - 67
2. Weronika Klimunt - 66
3. Paweł Bucki - 65

Junior starszy FT:
1. Agata Zataj - 16

Najlepsza kobieta:
Maja Łysiak - 68

Najlepszy senior:
Janusz Chojnicki (SG3M) - 70

Drużyny:
1. WIKING Vmax2.pl - 289,74%
2. BeskidTeam - 287,18%
3. ŁGS "Orzeł" - 277,03%

Sylwetki Karabin:
1. Dariusz Drewing (SG3M) - 32
2. Michał Gierszewski - 32
3. Jacek Jakimowicz (WIKING) - 31

Sylwetki Pistolet:
1. Emil Wójcik - 33
2. Błażej Łukjanowicz (WIKING) - 31
3. Artur Korpalski - 30

nHFT:
1. Tomasz Cielepak (WIKING) - 40
2. Witold Bojanowski (ŁGS) - 39
3. Błażej Gąsior (BeskidTeam) - 39

Niedziela
FT:

1. Rafał Rozner (BeskidTeam) - 37
2. Dariusz Drewing (SG3M) - 35
3. Mirosław Winiarek - 35

HFT1:

1. Błażej Gąsior (BeskidTeam) - 75
2. Witold Bojanowski (ŁGS) - 74
3. Roman Harasim - 74

HFT2:
1. Marek Kowalik - 69
2. Łukasz Miller - 67
3. Jarosław Młynaraczyk (ŁGS) - 66

Junior starszy HFT:
1. Szymon Bojanowski - 69
2. Weronika Klimunt - 68
3. Paweł Bucki - 65

Junior młodszy HFT:
1. Piotr Ilczuk - 44
2. Luiza Ilczuk - 41

Junior młodszy FT:
1. Marta Masłowska - 23

Najlepsza kobieta:
Aleksandra Wieloszyńska (SG3M) - 71

Najlepszy senior:
Janusz Chojnicki (SG3M) - 71

Drużyny:
1. BeskidTeam - 296,00%
2. ŁGS "Orzeł" - 290,32%
3. WIKING Vmax2.pl - 289,33%

wyniki.

źródło: Strzelcy.info

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92