OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7,5 do 41 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Aktualności

Zapisy na MMP 2017 już ruszyły!

Klub KSP JURA LOK zorganizuje w dniach 17-18 czerwca 2017 roku XI edycję Międzynarodowych Mistrzostw Polski w pneumatycznym strzelectwie terenowym. Nagrodzi najlepszych w Polsce zawodników w kilku kategoriach: FT1, FT2, HFT1, HFT2 (w tym w 4 klasach Juniorskich), nHFT, Silhouette karabin i pistolet oraz wyróżni Najlepszą Kobietę i Najlepszego Weterana - zarówno w FT, jak i HFT.

Mistrzostwa odbędą się na terenie dobrze wszystkim znanego, nieczynnego Kamieniołomu w Niegowonicach, gdzie KSP JURA nieprzerwanie od 2011 roku organizuje zawody strzeleckie. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw: www.mmp2017.pl!

Polska zorganizuje MŚ FT 2018!

Po 12 latach przerwy Mistrzostwa Świata Field Target wracają do Polski! Nasz kraj będzie organizatorem XXVIII edycji tej imprezy. Przypomnijmy, że początkowo (MŚ FT odbywają się nieprzerwanie od 1991 roku) mistrzostwa odbywały się na zmianę w USA i Anglii. W 1999 roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Norwegii i od tego czasu odbywają się w różnych miejscach na całym świecie.

Polska jest 6 krajem, który zorganizuje MŚ więcej niż jeden raz (Niemcy i Irlandia Północna również organizowali MŚ dwukrotnie, Norwegia 3, a Anglia i USA 6 razy). Pozostałe mistrzowskie imprezy Field Target na przestrzeni ostatnich 8 lat odbyły się w Południowej Afryce, Włoszech, Nowej Zelandii, Portugalii oraz na Węgrzech i Litwie. Natomiast w przyszłym roku zorganizują je Walijczycy.

Czytaj więcej...

Mistrz Europy HFT wyłoniony!

Mistrzem Europy 2016 w konkurencji HFT został Richard Woods z Anglii. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Łodzi, a ich organizatorem było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego PFTA. W organizację tej imprezy było zaangażowanych ponad 30 osób z kilku polskich klubów.

W zawodach wzięło udział 185 zawodników z całej Europy (m.in. z Czech, Węgier i Wielkiej Brytanii). W najbardziej prestiżowej kategorii Open na najniższym stopniu podium stanął Polak, Tomasz Kocemba z Krakowa. Dobrze spisała się także reprezentacja Polski w składzie Paweł Minorowicz, Tomasz Cielepak, Grzegorz Mazur, Piotr Rose i Jacek Jakimowicz, która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużyn.

Czytaj więcej...

MŚ FT 2015 - podsumowanie

Mistrzostwa Świata na Litwie zakończyły się wielkim sukcesem organizacyjnym. Niestety na minus należy zapisać pracę sędziów, którzy jeszcze nigdy w przeszłości w czasie imprezy tej rangi, nie czyhali z takim obłędem w oczach na potknięcia zawodników, wpisując bez żadnego ostrzeżenia za każde, nawet najdrobniejsze uchybienie, 0 punktów.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego kraju, którzy pojechali na Litwę bez kilku czołowych zawodników Pucharu Polski, a mimo to wprowadzili do pierwszej setki tegorocznego czempionatu aż 7 strzelców, co jest najlepszym wynikiem w wykonaniu Polaków od mistrzostw świata na Węgrzech, które odbyły się w 2010 roku, a w których wzięła udział cała krajowa czołówka naszych zawodników (wówczas mieliśmy 11 przedstawicieli w pierwszej setce MŚ).

Czytaj więcej...

MŚ FT 2015 - dzień trzeci

Ostatni dzień mistrzostw był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu Polaków, co pozwoliło nam na zdobycie aż 179 punktów do klasyfikacji drużynowej (7 wynik tego dnia w ogóle). Na szczególną pochwałę zasłużył Dariusz Drewing, który na najtrudniejszym z tegorocznych torów zdobył dzisiaj 47 punktów – szkoda awarii karabinka z pierwszego dnia, bo gdyby nie ona, to Darek z całą pewnością wylądowałby w pierwszej dziesiątce tegorocznego czempionatu.

Jednakże najlepiej punktującym dzisiaj dla naszej drużyny zawodnikiem był Robert Szambelan, który na torze czerwonym mylił się tylko przy strzelaniu w postawie stojącej i zakończył dzisiejsze zmagania z drugim wynikiem całego dnia, czyli 48 punktami. Nasza drużyna beż większych problemów utrzymała 10 pozycję w generalce, ale straty punktowe poniesione pierwszego dnia okazały się tak duże, że pomimo świetnego strzelania w niedzielę, nie udało nam się dogonić znajdujących się na 9 miejscu Włochów.

Czytaj więcej...

MŚ FT 2015 - dzień drugi

W sobotę Polacy strzelali na torze czerwonym i żółtym. Tor żółty praktycznie niczym nie odbiegał od sąsiadującego z nim toru zielonego nie licząc ambitniejszych figurek do strzelania z postaw wymuszonych (sporo pomniejszonych stref), na którym strzelała większość naszej ekipy w piątek. Za to na torze czerwonym organizatorzy pokusili się o zamocowanie jednej (!) figurki pod znacznym kątem, wymagającym niemalże położenia się podczas strzału na plecach (figurka stała na 11 metrze) – na tym właściwie kończą się wszelkie różnice, ponieważ większość figurek na wszystkich torach została ustawiona daleko lub bardzo daleko (z tym, że na torze czerwonym sporo było figurek z HZ 15mm do 20m), a cele z pomniejszonymi strefami stały w zdecydowanej większości na skrajnych dystansach dopuszczonych regulaminem dla HZ 15 i 25mm.

Sędziowie nie spuścili z tonu, a na odprawie „ostrzegali”, że tym razem nie ograniczą się tylko do wpisywania zer, ale posuną się nawet do dyskwalifikowania zawodników łamiących regulamin. Pomimo dużej dbałości o najmniejsze szczegóły w kwestiach regulaminowych, Sędziowie niestety nie popisali się na torze żółtym. Na jednej z figurek w drugiej połowie toru kolejni zawodnicy zgłaszali nieustannie nowe protesty dotyczące jej sprawności. Początkowo Sędziowie ograniczyli się jedynie do poprawienia figurki jeśli chodzi o kąt jej montażu względem stanowiska, ale i tak nie uznawali składanych protestów. Co ciekawe przy jednym z kolejnych protestów z rzędu organizatorzy jakby nigdy nic wymienili rzeczoną figurkę umożliwiając kolejnym zawodnikom zdobycie punktów, podczas gdy powinni ją zwyczajnie anulować lub zareagować w ten sposób po pierwszym(ych) proteście. Nawet złożenie oficjalnego protestu w Biurze Zawodów, podpisane przez zawodników z kilkudziesięciu krajów nie zmieniło tej sensacyjnej decyzji.

Czytaj więcej...

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

Paweł Grabowski

ul. Obopólna 4/III/2

30-069 Kraków

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92

Jesteś tutaj: Home OSPST PFTA Reprezentacja Aktualności