OSPST PFTA

Strzelectwo terenowe

Global

Kilka konkurencji strzeleckich rozgrywanych przy użyciu karabinów pneumatycznych (popularnie zwanych wiatrówkami). >>>

FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 8 do 50 metrów - najczęściej w postawie siedzącej. >>>

HUNTER FIELD TARGET

Global

Zawodnik strzela do celów umieszczonych na dystansie od 7 do 42 metrów - najczęściej
w postawie leżącej. >>>

Silhouette

Global

Zawodnik strzela z postawy stojącej do czterech grup małych figurek (po 5 szt.) ustawionych na czterech dystansach. >>>

Aktualności:

Liga Internetowa Silhouette 2021 objęta patronatem PFTA

 
Silhouette - konkurencja zaliczana do Strzelectwa Terenowego. Silhouette (z ang. sylwetki) to nic innego jak wycięte z kilkumilimetrowej, stalowej blachy sylwetki zwierząt: kurczak, dzik, indyk i muflon, ustawione w grupach po 5 z każdego rodzaju na specjalnych podwyższeniach (półkach), rozstawione na określonych odległościach. Jedynym zadaniem strzelca jest trafić jednym strzałem każdą sylwetkę, aby ta spadła z półki. Do każdej sylwetki możemy oddać tylko jeden strzał w określonym czasie. Ważnym elementem tej zabawy jest fakt, że wymuszoną postawą strzelecką jest postawa stojąca.

Liga Internetowa Silhouette powstała z inicjatywy Janusza Chojnickiego, który przez pierwsze kilka lat był również jej prowadzącym. Nie trzeba brać udziału w zawodach, aby uczestniczyć w Lidze - można strzelać na swoim podwórku. Wyniki wysyła się raz w miesiącu wpisując je w wątku na forum: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=117&t=191481. Znajduje się tam także aktualny regulamin Ligi. Obecnym prowadzącym jest Robert Wróbel - Photomaker.

Liga Internetowa Silhouette 2021 zostaje oficjalnie objęta patronatem PFTA. Przede wszystkim zależy nam na promocji ten dyscypliny, dlatego co najmniej raz w miesiącu na oficjalnej stronie i stronie na facebooku PFTA pojawi się wpis dotyczący Silhouette, Ligi i/lub zawodów lokalnych sylwetkowych. Dodatkowo, jeżeli co najmniej 5 osób należących do PFTA weźmie udział w Lidze w danej konkurencji 3 najlepsze zostaną na koniec roku wyróżnione - liczone będzie 5 najlepszych wyników od czerwca do grudnia włącznie.

Jeżeli grupy lokalne organizują zawody sylwetkowe i chcą by informacja o tym pojawiła się na stronie PFTA to proszę o informację na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

PFTA PROMO

Społeczność

forum-bron.pl

KONTAKT

OSPST PFTA

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regon: 146236637

NIP: 113-285-81-92